ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ Α.Ε.Π.Π

Τα σημερινά θέματα κρίνονται  βατά.
Κάπως δύσκολο ήταν το θέμα Β2, κυρίως λόγω διατύπωσης και διαμόρφωσης της εκφώνησης, η οποία μπορεί να μπέρδεψε τους υποψήφιους. Τα θέματα Γ  και Δ δεν ειχαν καμία δυσκολία γενικά, Αντιθέτως κυμαίνονταν  στην κατηγορία των βασικών ασκήσεων με ελαφρώς  περίπλοκες λεπτομέρειες.
Δυσκολία  υπήρχε και στο Δ3,  στο οποίο  έπρεπε ο μαθητής να μελετήσει καλά τις οδηγίες της εκφώνησης.
Παρόλα αυτα, αρκετοί μαθητές, θεωρούμε, ότι δεν θα έχουν γράψει τα αναμενόμενα αφού η υποβάθμιση του μαθήματος στις προηγούμενες τάξεις του Λυκείου έχει άμεσο αντίκτυπο στις επιδόσεις των μαθητών στην Γ΄Λυκείου.
Απο την άλλη πιθανολογούμε ότι θα υπάρξει άνοδος στους μαθητές που στόχευαν σε υψηλές βαθμολογίες.
Συνεπώς προβλέπουμε μια κατανομή των βαθμολογιών περισσότερο στα άκρα και όχι σε μεσαίο επίπεδο.